Kraniosakrální terapie (CST)

je jemná, manuální metoda testování a léčby celého těla, která může mít velmi pozitivní vliv na všechny tělesné systémy. Často vykazuje výrazné výsledky co se týká rozvíjení samoregeneračních schopností. Pomáhá normalizovat kraniosakrální systém, hlavní fyziologický systém těla, který byl objeven teprve nedávno.  

    CSS (craniosakrální systém) se rozprostírá od lebky (cranium), obličeje a úst směrem dolů ke kosti křížové  (os sacrum) a kostrči.

 Skládá se:

  1)  z částí tvořených membránou tvrdé pleny (dura mater), která uvnitř obsahuje mozkomíšní mok

                                          2)  ze systémů, které řídí pohyb tekutin

                                         3)  z kostí, které se připojují k membránám

                                         4)  z kloubů a švů, které tyto kosti vzájemně propojují

 

CSS zahrnuje mozek, páteřní míchu a veškeré související struktury a z toho plyne, že jakékoli omezení či nerovnováha můžou přímo ovlivnit centrální nervový systém a jeho funkce.

 

CST vyhodnocuje  pomocí specifických testů:  

                                                                                1) stav CSS

                   2) volnost pohybu v jednotlivých jeho částech                           

           3) rytmus  proudění mozkomíšních tekutin uvnitř membrán

 

     Díky tomu, že uvolňujeme napětí v lebečních švech, fasciích, kostech a kloubech, podporujeme ideální podmínky  potřebné ke správnému proudění mozkomíšních tekutin.   To má za následek to, že se rozvolňuje dura mater a nervový systém podává informace důležité pro zdravě fungující organismus. Technika, resp. způsob ošetření, patří mezi neinvazivní metody a to znamená, že zde neovlivňujeme organismus my, ale naopak na základě čtení informací z těla následujeme jeho pokyny. V CST se vychází z pravidla či z přírodního zákonu, který říká, že tělo má ve svých buňkách uloženy informace potřebné k vlastní regeneraci. Pakliže se toto pravidlo následuje, pak se jedná o neinvazivní způsob práce, tedy o následování.

     Durální trubice, ve které je uložena mícha, může být vlivem stresu, úrazů či jiných poškození omezená ve svém pohybu a díky tomu můžeme cítit omezené i další fyziologické pohyby. Bolesti zad nebo hlavy, otoky nohou či napětí v těle, které nevíme odkud přichází, mohou být jen některé z těchto příznaků. CST je velmi nápomocná v odstraňování těchto projevů a to především díky tomu, že podporuje v těle způsob nalezení cesty ke zdravému nastavení.

    Práce tímto způsobem nabízí rozmanité možnosti a výsledky jsou známé od obyčejného nachlazení až k dětské obrně či Crohnově chorobě. Počet ošetření je individuální a je závislý na vnitřním odporu, obranných mechanismech a mnoha dalších faktorech. Obecně se traduje, že pokud se cca po pátém až šestém ošetření nic nezmění, s největší pravděpodobností tento způsob práce pro pacienta nebude zcela žádoucí. Z naší praxe zatím platí, že ve většině případech hned po prvním ošetření dochází ke značným pohybům.

 

Doporučuje se:

  • Bolesti zad, skolióza, bolesti hlavy a krku, bolesti žaludku a břicha, problémy s dechem, astmatem, alergií, potíže s artikulací, koordinací pohybu, bolesti kloubů…

  • autismus, poruchy koncentrace, obrny

  • Problémy se zrakem a sluchem, tinitus –zvonění v uších, záněty, záněty dutin, šilhavost, tiky

  • Nespavost, neklid, strachy a úzkosti, deprese, emoční labilita, hyperaktivita, 

  • Posílení celkové imunity organismu, životní vitality a libida

  • Menstruační potíže-bolesti či nepravidelnost, problémy s otěhotněním, impotencí,…

  • Poúrazová a pooperační ošetření

  • Ošetření lebky novorozenců, dětské strachy, nejistota a neklid,

  • Pozitivně se projevuje i ve vztahu s různými závislostmi či při hubnutí.

 

Metoda má silný relaxační až meditativní efekt a je rovněž vhodná jako součást práce na svém sebepoznání a seberozvoji.

 

cena 90 min. sezení .......................... 1500 ,- kč


 

 video ke kraniosakrálnímu ošetření:          www.youtube.com/watch?v=5nzzoMkI5cY